Rozvoj nadnárodní strategie pro obnovu degradovaných lesů

RE-ENFORCE , Vídeň 3.–5. června 2024

Ve dnech 3. až 5. června 2024 se ve Vídni v příjemném prostředí oblasti Schönbrunn, kde sídlí vedoucí partner BFW, sešlo devět partnerů projektu, aby prodiskutovali možné překážky na tříleté cestě projektem, výhody vzájemné spolupráce, detaily některých akcí, získali jasný přehled o projektu, a nakonec definovali první kroky v projektu. Setkání zahájili Dr. PeterMayer (BFW) a Dr. Silvio Schüler (BFW), po nichž vystoupila AnnaBoruch z Interreg CE-JS, která poskytla několik užitečných postřehů. Andrea Silberberger z ÖROK poukázala na důležitost přímého kontaktu s národními kontaktními místy.

Exkurze do pilotní oblasti Japons, kterou koordinovala Maria Strasser, Leitung Guts-& Forstverwaltung Horn Estate & ForestAdministration, byla ideálním úvodem do diskuse o nadcházejících pracích na pilotních akcích mezi partnery projektu.

Navázané kontakty a sdílená vize partnerů RE-ENFORE dávají projektu zdravý a slibný start do projektu.