Přijímací řízení pro rok 2024/2025

2. etapa přijímacího řízení pro rok 2024/2025

Termín pro podání přihlášky ke studiu: 1. až 21. července 2024

Elektronická přihláška: http://is.czu.cz/prihlaska.

Stanovení max. počtů přijímaných studentů, stanovení podmínek přijímacího řízení: Podmínky přijímacího řízení 2024/2025 (Nařízení děkana)

Nabízené bakalářské programy a předměty přijímacích zkoušek:

Bakalářské studijní programy a specializace (délka studia 3 roky, Praha) Předměty přijímací zkoušky

program Dřevařství, specializace Zpracování dřeva

   – prezenční studium

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z matematiky.

Cizinci absolvují pohovor v češtině (podrobnosti dále).

program Dřevařství, specializace Podnikání ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu

   – prezenční studium

   – kombinované studium

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z matematiky.

Cizinci absolvují pohovor v češtině (podrobnosti dále).

 Všechny programy jsou vyučovány v kampusu ČZU v Praze – Suchdole.

 

Podmínky pro přijetí k bakalářskému studiu

Podání elektronické přihlášky se všemi náležitostmi a uhrazení poplatku ve výši 750 Kč do 21. července 2024 (podrobnější informace jsou dále).

Úspěšné složení přijímací zkoušky, pokud je pro daný program nebo specializaci předepsána.

Úspěšné absolvování úplného středoškolského vzdělání zakončeného maturitní zkouškou (prokazuje se při zápisu do studia originálem nebo ověřenou kopií maturitního vysvědčení).

V případě absolvování studia v zahraničí musí být vzdělání uznáno v ČR - nutno předložit rozhodnutí o nostrifikaci – bližší informace zde nebo musí být posouzeno v rámci přijímacího řízení na ČZU bližsí informace zde. Bez předložení požadovaných dokumentů nebude uchazeč přijat ke studiu.

 

Přihláška ke studiu a přílohy přihlášky

 

  • Přijímací řízení se zahajuje podáním řádně vyplněné a potvrzené přihlášky ke studiu v termínu do 21. července 2024, v případě podávání přihlášky na více programů nebo specializací na každý zvlášť.
  • Přihlášku podá uchazeč elektronickou formou na webové adrese https://is.czu.cz/prihlaska

Poplatek za registraci přihlášky

  • výše poplatku: 750 Kč za každou podanou přihlášku (poplatek je v kterékoliv fázi přijímacího řízení nevratný),
  • termín pro uhrazení poplatku je shodný s termínem pro podání přihlášky (do 21. července 2024),
  • způsob uhrazení poplatku: on-line platební kartou, převodem z bankovního účtu nebo uhrazením v pokladně ČZU. Nepoužívejte složenky.

 

Uchazeči – úspěšní řešitelé středoškolských olympiád, SOČ a soutěže YPEF, kteří žádají o prominutí přijímací zkoušky, podají do termínu určeného pro podávání přihlášek nebo během přijímací zkoušky písemnou žádost o prominutí přijímací zkoušky společně s originálem nebo ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o umístění.


Informace o podaných přihláškách, zasílání pozvánek a rozhodnutí: Informace o stavu přihlášky (zda byla přijata ke zpracování, řádně zaplacena, ...), si můžete zjistit na http://is.czu.cz/prihlaska. Informace o zaplacení se může objevit s určitým (až několikatýdenním) zpožděním v závislosti na způsobu úhrady poplatku a správném vyplnění příkazu k úhradě.

 

Pozvánka k přijímacím zkouškám, rozhodnutí o prominutí přijímacích zkoušek, rozhodnutí o úspěšném složení přijímacích zkoušek, to vše vč. závazných termínů, budou uchazečům zveřejněny pouze elektronicky prostřednictvím webové adresy http://is.czu.cz/prihlaska. Pozvánka k zápisu do studia bude zveřejněna prostřednictvím této webové stránky.

Uchazeč je zodpovědný za uvedení správné e-mailové adresy, kterou pravidelně sleduje. Na tuto adresu budou zasílána upozornění.

 

Prominutí přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky budou prominuty uchazečům o studium v bakalářských studijních programech a specializacích vyučovaných v češtině, kteří byli úspěšnými řešiteli národního kola nebo krajského kola středoškolské olympiády nebo středoškolské odborné činnosti akreditované MŠMT (dle směrnice rektora - Podpora talentovaných uchazečů o studium na ČZU), pokud uchazeč písemně požádá a doloží originálem nebo ověřenou kopií diplomu nebo potvrzením o umístění nejpozději v den konání přijímací zkoušky. Podle pravidel uvedených ve zmiňované směrnici rektora se posuzuje také účast v soutěži Young People in European Forests (YPEF). 

 

Termíny přijímacích zkoušek

Uchazeči, kteří nesplní podmínky pro prominutí přijímacích zkoušek, budou skládat přijímací zkoušky 22. srpna 2024 z předmětů uvedených u jednotlivých programů. Uchazeč může ze závažných (např. zdravotních) důvodů požádat o náhradní termín přijímacích zkoušek, který se bude konat 29. srpna 2024.

Ve výše uvedených termínech budou také cizinci skládat zkoušku z českého jazyka. Konkrétní termín a místo konání přijímací zkoušky obdrží uchazeč prostřednictvím informačního systému https://is.czu.cz/prihlaska. Pro komunikaci s uchazečem po celou dobu přijímacího řízení bude využívána také emailová adresa, kterou uchazeč zadá při registraci přihlášky. Uchazeč je zodpovědný za její funkčnost.

 

Přijímací zkouška

Cílem přijímací zkoušky je ověření předpokladů ke studiu z hlediska schopností a znalostí uchazeče. K přijímací zkoušce se uchazeč dostaví osobně, ve stanoveném termínu, s platným průkazem totožnosti.

Přijímací zkoušky z matematiky budou probíhat na úrovni učiva gymnázií. Tematické okruhy přijímacích zkoušek najdete v přílohách dole na stránce.

Na vypracování písemné zkoušky z každého předmětu má uchazeč 60 minut. Uchazeč může během přijímací zkoušky používat pouze zadání, psací potřeby a pomůcky předané přijímací komisí před zahájením zkoušky z daného předmětu.

Pohovor v češtině probíhá po dobu potřebnou k ověření znalostí. Délku pohovoru určuje přijímací komise. Cílem pohovoru je ověřit, že uchazeč je schopen verbálně komunikovat v příslušném jazyce, číst a porozumět čtenému textu, i odbornému, alespoň na úrovni B2.

Zkouška z češtiny pro cizince proběhne formou pohovoru. Za pohovor v češtině lze získat maximálně 10 bodů. Pokud uchazeč získá z pohovoru v češtině méně než  8 bodů, nebude přijat ke studiu bez ohledu na výsledek zkoušky z ostatních předmětů, jsou-li předepsány. Pokud uchazeč podá více přihlášek na FLD ke studiu programů nebo specializací, kde je předepsána přijímací zkouška z češtiny, bude tuto vykonávat pouze jednou, výsledek zkoušky bude uznán pro všechny programy a specializace FLD. Občané České republiky a Slovenské republiky získají z pohovoru v češtině automaticky nejvyšší možný počet bodů, bude-li to nutné pro administrativní zpracování přijímacích zkoušek.

Uchazeči budou přijati podle bodového pořadí za všechny předměty vč. pohovoru v češtině do naplnění stanovených maximálních počtů v jednotlivých programech a specializacích.

Uchazeč může požádat o uznání výsledku předmětu přijímací zkoušky na jiný program nebo specializaci, pokud je tento předmět pro daný program nebo specializaci předepsán. 

Studium cizinců na FLD

Cizinci, kteří se ucházejí o studium na FLD (s výjimkou občanů Slovenské republiky a s výjimkou cizinců hlásících se na programy vyučované v angličtině) budou, v souladu s čl. 24 Statutu ČZU, skládat přijímací zkoušku z českého jazyka. Zkoušku nemusí skládat cizinci, kteří absolvovali úplné střední nebo úplné střední odborné vzdělání nebo absolvovali bakalářský, magisterský nebo doktorský studijní program vyučovaný v češtině. Tuto skutečnost doloží uchazeč nejpozději v den konání přijímací zkoušky.

Přijímání studentů z rizikových zemí do kritických studijních programů bude probíhat v souladu s předpisy EU, ČR a Nařízením děkana FLD v platném znění.

 

Průběh přijímacího řízení, zápis do studia

Studenti, kteří budou vykonávat přijímací zkoušku:

Po skončení přijímání přihlášek, nejpozději však do konce dubna, budou uchazeči pozváni k přijímacím zkouškám. Pozvánka vč. termínu bude zveřejněna pouze elektronicky na webové adrese http://is.czu.cz/prihlaska nebo na tomto webu.

Studenti, kterým bude přijímací zkouška prominuta a studenti, kteří u zkoušky uspějí:

Úspěšní uchazeči budou pozváni k zápisu do studia, kde proběhne kontrola plnění podmínek uvedených v § 48, odst. 1 zákona 111/1998 Sb. o vysokých školách (dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání).

Termín zápisu do studia bude uchazeči sdělen elektronicky prostřednictvím tohoto webu, sekce „Zápis do studia“.

Uvedený termín zápisu je pro uchazeče závazný. Termíny zápisů budou stanoveny podle jednotlivých studijních programů, specializací a forem studia. Konkrétní datum a čas zápisu bude zveřejněn na www.fld.czu.cz. Bude vyhlášen minimálně jeden řádný a jeden náhradní termín zápisu do studia. Uchazeč může využít náhradní termín bez omluvy z termínu řádného. Předběžné řádné termíny zápisů do studia: 11. – 13. září 2024.

Nelze se zapsat do studia v jednom akademickém roce vícekrát do stejného studijního programu, a to ani v různé formě studia nebo různé jazykové mutaci studijního programu.

Uchazeč, který již na FLD studuje ve stejném programu, na který se hlásí, bude do tohoto programu opětovně zapsán až po ukončení již probíhajícího studia tohoto programu, a to i v případě, že by se jednalo o různou formu studia nebo různou jazykovou mutaci programu.

V případě vážných (např. zdravotních) důvodů může být uchazeč u zápisu do studia zastoupen jinou osobou způsobilou k právním úkonům, a to pouze na základě udělené plné moci.

Uchazeče lze zapsat do studia nejpozději do 13. září 2024. V případě vážných důvodů může výjimku udělit děkan.

 

Podpora talentovaných uchazečů o studium a studentů s výbornými výsledky během studia

Nově přijímaní talentovaní uchazeči budou finančně podpořeni v souladu se Směrnicí rektora ČZU „Podpora talentovaných uchazečů o studium na ČZU“.

Studenti, kteří vykazují výborné výsledky během studia a studenti, kteří pomáhají na odborných katedrách, obdrží prospěchové nebo účelové stipendium. Informace o stipendijních programech FLD naleznete zde.

 

Poplatek za studium v cizím jazyce

V souladu s § 58 odst. 4 zákona o vysokých školách a čl. 25 Statutu ČZU je studium uskutečňované v cizím jazyce zpoplatněno.. Poplatek za 1. rok je splatný do dne zápisu do studia, v dalších letech studia vždy před zápisem do vyššího ročníku. Bez uhrazení tohoto poplatku není zápis proveden. Výše poplatku pro akademický rok 2024/25 balakářského studijního programu je 40 000 Kč.

 

Kontaktní údaje

Adresa
Česká zemědělská univerzita v Praze
Fakulta lesnická a dřevařská
Studijní oddělení
Kamýcká 129, 165 00 Praha-Suchdol

 

1. ETAPA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2024/2025

Elektronická přihláška: http://is.czu.cz/prihlaska.

Stanovení max. počtů přijímaných studentů, stanovení podmínek přijímacího řízení: Podmínky přijímacího řízení 2024/2025 (Nařízení děkana)

Nabízené bakalářské programy a předměty přijímacích zkoušek:

Bakalářské studijní programy a specializace (délka studia 3 roky, Praha) Předměty přijímací zkoušky
 

program Lesnictví, specializace Ochrana a pěstování lesních ekosystémů 

   – prezenční studium

   – kombinované studium 

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ dle čl. 3 odst. 3 tohoto nařízení.

Ostatní uchazeči budou přijímáni podle průměru známek ze střední školy dle čl. 3 odst. 7 Nařízení děkana.

Cizinci absolvují pohovor v češtině podle čl. 3 odst. 5 tohoto nařízení.

program Lesnictví, specializace Ekonomika a řízení lesního hospodářství 

   – prezenční studium

   – kombinované studium 

Bez přijímacích zkoušek:úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ dle čl. 3 odst. 3 tohoto nařízení.

Ostatní uchazeči budou přijímáni podle průměru známek ze střední školy dle čl. 3 odst. 7 Nařízení děkana.

Cizinci absolvují pohovor v češtině podle čl. 3 odst. 5 tohoto nařízení.

program Myslivost a péče o životní prostředí zvěře

   – prezenční studium

   – kombinované studium 

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z biologie.

Cizinci absolvují pohovor v češtině (podrobnosti dále). 

program Dřevařství, specializace Zpracování dřeva

   – prezenční studium

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z matematiky.

Cizinci absolvují pohovor v češtině (podrobnosti dále).

program Dřevařství, specializace Podnikání ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu

   – prezenční studium

   – kombinované studium

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z matematiky.

Cizinci absolvují pohovor v češtině (podrobnosti dále).

program Systémová arboristika

   – prezenční studium

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ dle čl. 3 odst. 3 tohoto nařízení.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z biologie.

Cizinci absolvují pohovor v češtině podle čl. 3 odst. 5 tohoto nařízení.

program Konzervace přírodnin a taxidermie

   – prezenční studium

Bez přijímacích zkoušek: úspěšní řešitelé SŠ olympiád a SOČ dle čl. 3 odst. 3 tohoto nařízení.

Ostatní uchazeči: písemná zkouška z biologie a pohovor, při kterém budou prověřeny předpoklady a motivace ke studiu

Uchazeč může zkušební komisi předložit portfolio související s jeho uměleckou činností.

Cizinci absolvují pohovor v češtině podle čl. 3 odst. 5 tohoto nařízení.

program Forestry, specializace Forest Ecosystems Protection and Silviculture

   – prezenční studium v angličtině

Biology (pohovor v angličtině). 

 Všechny programy jsou vyučovány v kampusu ČZU v Praze – Suchdole.

 

Podmínky pro přijetí k bakalářskému studiu

Podání elektronické přihlášky se všemi náležitostmi a uhrazení poplatku ve výši 750 Kč do 19. dubna 2024 (podrobnější informace jsou dále).

Úspěšné složení přijímací zkoušky, pokud je pro daný program nebo specializaci předepsána.

Úspěšné absolvování úplného středoškolského vzdělání zakončeného maturitní zkouškou (prokazuje se při zápisu do studia originálem nebo ověřenou kopií maturitního vysvědčení).

V případě absolvování studia v zahraničí musí být vzdělání uznáno v ČR - nutno předložit rozhodnutí o nostrifikaci – bližší informace zde nebo musí být posouzeno v rámci přijímacího řízení na ČZU bližsí informace zde. Bez předložení požadovaných dokumentů nebude uchazeč přijat ke studiu.

 

Přihláška ke studiu a přílohy přihlášky

 

  • Přijímací řízení se zahajuje podáním řádně vyplněné a potvrzené přihlášky ke studiu v termínu do 19. dubna 2024, v případě podávání přihlášky na více programů nebo specializací na každý zvlášť.
  • Přihlášku podá uchazeč elektronickou formou na webové adrese https://is.czu.cz/prihlaska

Poplatek za registraci přihlášky

  • výše poplatku: 750 Kč za každou podanou přihlášku (poplatek je v kterékoliv fázi přijímacího řízení nevratný),
  • termín pro uhrazení poplatku je shodný s termínem pro podání přihlášky (do 19. dubna 2024),
  • způsob uhrazení poplatku: on-line platební kartou, převodem z bankovního účtu nebo uhrazením v pokladně ČZU. Nepoužívejte složenky.

 

Uchazeči – úspěšní řešitelé středoškolských olympiád, SOČ a soutěže YPEF, kteří žádají o prominutí přijímací zkoušky, podají do termínu určeného pro podávání přihlášek nebo během přijímací zkoušky písemnou žádost o prominutí přijímací zkoušky společně s originálem nebo ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o umístění.


Informace o podaných přihláškách, zasílání pozvánek a rozhodnutí: Informace o stavu přihlášky (zda byla přijata ke zpracování, řádně zaplacena, ...), si můžete zjistit na http://is.czu.cz/prihlaska. Informace o zaplacení se může objevit s určitým (až několikatýdenním) zpožděním v závislosti na způsobu úhrady poplatku a správném vyplnění příkazu k úhradě.

 

Pozvánka k přijímacím zkouškám, rozhodnutí o prominutí přijímacích zkoušek, rozhodnutí o úspěšném složení přijímacích zkoušek, to vše vč. závazných termínů, budou uchazečům zveřejněny pouze elektronicky prostřednictvím webové adresy http://is.czu.cz/prihlaska. Pozvánka k zápisu do studia bude zveřejněna prostřednictvím této webové stránky.

Uchazeč je zodpovědný za uvedení správné e-mailové adresy, kterou pravidelně sleduje. Na tuto adresu budou zasílána upozornění.

 

Prominutí přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky budou prominuty uchazečům o studium v bakalářských studijních programech a specializacích vyučovaných v češtině, kteří byli úspěšnými řešiteli národního kola nebo krajského kola středoškolské olympiády nebo středoškolské odborné činnosti akreditované MŠMT (dle směrnice rektora - Podpora talentovaných uchazečů o studium na ČZU), pokud uchazeč písemně požádá a doloží originálem nebo ověřenou kopií diplomu nebo potvrzením o umístění nejpozději v den konání přijímací zkoušky. Podle pravidel uvedených ve zmiňované směrnici rektora se posuzuje také účast v soutěži Young People in European Forests (YPEF). 

 

Termíny přijímacích zkoušek

Uchazeči, kteří nesplní podmínky pro prominutí přijímacích zkoušek, budou skládat přijímací zkoušky v termínu 10. – 14. června 2024 z předmětů uvedených u jednotlivých programů. Uchazeč může ze závažných (např. zdravotních) důvodů požádat o náhradní termín přijímacích zkoušek, který se bude konat 18. června 2024.

Ve výše uvedených termínech budou také cizinci skládat zkoušku z českého jazyka. Konkrétní termín a místo konání přijímací zkoušky obdrží uchazeč prostřednictvím informačního systému https://is.czu.cz/prihlaska. Pro komunikaci s uchazečem po celou dobu přijímacího řízení bude využívána také emailová adresa, kterou uchazeč zadá při registraci přihlášky. Uchazeč je zodpovědný za její funkčnost.

 

Přijímací zkouška

Cílem přijímací zkoušky je ověření předpokladů ke studiu z hlediska schopností a znalostí uchazeče. K přijímací zkoušce se uchazeč dostaví osobně, ve stanoveném termínu, s platným průkazem totožnosti.

Zkoušky do studijních programů, kde je přijímací zkouška z biologie, budou probíhat na úrovni učiva gymnázia mimo biologie člověka. Přijímací zkoušky z matematiky budou probíhat na úrovni učiva gymnázií. Tematické okruhy přijímacích zkoušek najdete v přílohách dole na stránce.

Pohovor v programu Konzervace přírodnin a taxidermie bude sloužit k prověření předpokladů a motivace ke studiu. Uchazeč může komisi předložit portfolio související s jeho uměleckou činností. Tento pohovor bude zároveň ohodnocen jako pohovor v češtině, pokud uchazeče je cizinec. Délku pohovoru určí přijímací komise.

Na vypracování písemné zkoušky z každého předmětu má uchazeč 60 minut. Uchazeč může během přijímací zkoušky používat pouze zadání, psací potřeby a pomůcky předané přijímací komisí před zahájením zkoušky z daného předmětu.

Pohovor v češtině a pohovor v angličtině probíhá po dobu potřebnou k ověření znalostí. Délku pohovoru určuje přijímací komise. Cílem pohovoru je ověřit, že uchazeč je schopen verbálně komunikovat v příslušném jazyce, číst a porozumět čtenému textu, i odbornému, alespoň na úrovni B2.

Uchazeč může z každého předmětu a pohovoru v angličtině získat max. 50 bodů. Uchazeč, který z pohovoru v angličtině získá méně než 25 bodů, nebude přijat ke studiu. Z pohovoru k prověření předpokladů a motivace ke studiu v programu Konzervace přírodnin a taxidermie lze získat max. 20 bodů.

Zkouška z češtiny pro cizince proběhne formou pohovoru. Za pohovor v češtině lze získat maximálně 10 bodů. Pokud uchazeč získá z pohovoru v češtině méně než  8 bodů, nebude přijat ke studiu bez ohledu na výsledek zkoušky z ostatních předmětů, jsou-li předepsány. Pokud uchazeč podá více přihlášek na FLD ke studiu programů nebo specializací, kde je předepsána přijímací zkouška z češtiny, bude tuto vykonávat pouze jednou, výsledek zkoušky bude uznán pro všechny programy a specializace FLD. Občané České republiky a Slovenské republiky získají z pohovoru v češtině automaticky nejvyšší možný počet bodů, bude-li to nutné pro administrativní zpracování přijímacích zkoušek.

Uchazeči budou přijati podle bodového pořadí za všechny předměty vč. pohovoru v češtině do naplnění stanovených maximálních počtů v jednotlivých programech a specializacích.

Uchazeč může požádat o uznání výsledku předmětu přijímací zkoušky na jiný program nebo specializaci, pokud je tento předmět pro daný program nebo specializaci předepsán.

O přijetí uchazečů rozhodne hlavní přijímací komise, jejíž zasedání proběhne do 3 dnů po náhradním termínu přijímacích zkoušek.

Přijímání uchazečů do studijního programu Lesnictví

Uchazeči do studijního programu Lesnictví, specializací Ochrana a pěstování lesních ekosystémů a Ekonomika a řízení lesního hospodářství budou přijímáni podle prostého aritmetického průměru známek z předmětů v předposledním (zpravidla třetím) ročníku střední školy a prvním pololetí posledního (zpravidla čtvrtého) ročníku střední školy do naplnění maximálních stanovených počtů podle čl. 2 tohoto nařízení. Výsledkem bude jedno číslo zaokrouhlené na dvě desetinná místa. Uchazeči do elektronické přihlášky nahrají sken potvrzení střední školy o průměru za stanovené období nebo sken příslušných vysvědčení ze střední školy a čestné prohlášení uchazeče o dosaženém průměru známek.

Uchazeči, kteří absolvovali střední školu v zahraničí (mimo Slovenské republiky) nahrají do přihlášky vysvědčení včetně úředního překladu do češtiny a potvrzení o klasifikační stupnici v příslušném státu, není-li součástí vysvědčení.

Známky z předmětů získané v zahraničí budou převedeny na klasifikační stupnici platnou v ČR.

 

Studium cizinců na FLD

Cizinci, kteří se ucházejí o studium na FLD (s výjimkou občanů Slovenské republiky a s výjimkou cizinců hlásících se na programy vyučované v angličtině) budou, v souladu s čl. 24 Statutu ČZU, skládat přijímací zkoušku z českého jazyka. Zkoušku nemusí skládat cizinci, kteří absolvovali úplné střední nebo úplné střední odborné vzdělání nebo absolvovali bakalářský, magisterský nebo doktorský studijní program vyučovaný v češtině. Tuto skutečnost doloží uchazeč nejpozději v den konání přijímací zkoušky.

Přijímání studentů z rizikových zemí do kritických studijních programů bude probíhat v souladu s předpisy EU, ČR a Nařízením děkana FLD v platném znění.

 

Průběh přijímacího řízení, zápis do studia

Studenti, kteří budou vykonávat přijímací zkoušku:

Po skončení přijímání přihlášek, nejpozději však do konce dubna, budou uchazeči pozváni k přijímacím zkouškám. Pozvánka vč. termínu bude zveřejněna pouze elektronicky na webové adrese http://is.czu.cz/prihlaska nebo na tomto webu.

Studenti, kterým bude přijímací zkouška prominuta a studenti, kteří u zkoušky uspějí:

Úspěšní uchazeči budou pozváni k zápisu do studia, kde proběhne kontrola plnění podmínek uvedených v § 48, odst. 1 zákona 111/1998 Sb. o vysokých školách (dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání).

Termín zápisu do studia bude uchazeči sdělen elektronicky prostřednictvím tohoto webu, sekce „Zápis do studia“.

Uvedený termín zápisu je pro uchazeče závazný. Termíny zápisů budou stanoveny podle jednotlivých studijních programů, specializací a forem studia. Konkrétní datum a čas zápisu bude zveřejněn na www.fld.czu.cz. Bude vyhlášen minimálně jeden řádný a jeden náhradní termín zápisu do studia. Uchazeč může využít náhradní termín bez omluvy z termínu řádného. Předběžné řádné termíny zápisů do studia: 9. – 11. července 2024.

Nelze se zapsat do studia v jednom akademickém roce vícekrát do stejného studijního programu, a to ani v různé formě studia nebo různé jazykové mutaci studijního programu.

Uchazeč, který již na FLD studuje ve stejném programu, na který se hlásí, bude do tohoto programu opětovně zapsán až po ukončení již probíhajícího studia tohoto programu, a to i v případě, že by se jednalo o různou formu studia nebo různou jazykovou mutaci programu.

V případě vážných (např. zdravotních) důvodů může být uchazeč u zápisu do studia zastoupen jinou osobou způsobilou k právním úkonům, a to pouze na základě udělené plné moci.

Uchazeče lze zapsat do studia nejpozději do 13. září 2024. V případě vážných důvodů může výjimku udělit děkan.

 

Podpora talentovaných uchazečů o studium a studentů s výbornými výsledky během studia

Nově přijímaní talentovaní uchazeči budou finančně podpořeni v souladu se Směrnicí rektora ČZU „Podpora talentovaných uchazečů o studium na ČZU“.

Studenti, kteří vykazují výborné výsledky během studia a studenti, kteří pomáhají na odborných katedrách, obdrží prospěchové nebo účelové stipendium. Informace o stipendijních programech FLD naleznete zde.

 

Poplatek za studium v cizím jazyce

V souladu s § 58 odst. 4 zákona o vysokých školách a čl. 25 Statutu ČZU je studium uskutečňované v cizím jazyce zpoplatněno.. Poplatek za 1. rok je splatný do dne zápisu do studia, v dalších letech studia vždy před zápisem do vyššího ročníku. Bez uhrazení tohoto poplatku není zápis proveden. Výše poplatku pro akademický rok 2024/25 balakářského studijního programu je 40 000 Kč.

 

Kontaktní údaje

Adresa
Česká zemědělská univerzita v Praze
Fakulta lesnická a dřevařská
Studijní oddělení
Kamýcká 129, 165 00 Praha-Suchdol

 

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.