Lesník + dendrolog

Nabídka pracovní pozice lesník + dendrolog na AOPK ČR, Regionálním pracovišti Olomoucko

POŽADAVKY VŠEOBECNÉ:

Lesnické vzdělání vysokoškolské (preferováno), příp. lesnické středoškolské v kombinaci s vysokoškolským přírodovědným vzděláním.

Zájem o problematiku ochrany přírody.

PŘEDPOKLÁDANÁ NÁPLŇ PRÁCE:

Venkovní:

  • - Navrhování, dojednávání a zajišťování provádění lesnických opatření (pěstebních, těžebních i jiných) v zájmu ochrany přírody.
  • - Dendrologická činnost: posuzování stavu dřevin, navrhování a zajišťování péče o dřeviny.
  • - Kontrola stavu a zajišťování péče o prvky návštěvnické vybavenosti.
  • - Kontrola dodržování právních předpisů na úseku ochrany přírody v terénu.

Kancelářská:

  • - Výkon státní správy v oblasti ochrany přírody a krajiny ve vztahu k lesnímu hospodaření a k výkonu práva myslivosti.
  • - Administrace náhrad újem za omezení lesního hospodaření (včetně kontrol v terénu).
  • - Administrace dotací
  • - Zpracovávání lesnických částí plánů péče o zvláště chráněná území.
  • - Uplatňování zájmů ochrany přírody při tvorbě lesních hospodářských plánů a osnov.
  • - Práce s informačním systémem ochrany přírody, s GISovými aplikacemi, práce s excelem.

UVÍTÁME:

Schopnost práce s motorovou pilou, křovinořezem apod.

Vhled do problematiky myslivosti.

Řidičský průkaz.

DALŠÍ POŽADAVKY:

Služební působiště v  Olomouci a Litovli.

NABÍZÍME VÁM:

  • Náročnou, ale zajímavou práci v unikátním prostředí lužních lesů CHKO Litovelské Pomoraví.
  • Úvazek 1,0.
  • Dlouhodobou perspektivu.
  • Možnost dalšího vzdělávání.
  • Práci v sympatickém a odborně zdatném pracovním kolektivu se zájmem o obor.

NÁSTUP PO DOHODĚ.

VÁŽENÍ ZÁJEMCI, HLASTE SE PROSÍM NA KONTAKTNÍ ADRESU NÍŽE DO 30. 9. 2024.

KONTAKTNÍ ÚDAJE:

Správa CHKO Litovelské Pomoraví, Husova 5a, 784 01 Litovel

Mgr. Jan Koutný, Ph.D., vedoucí Správy CHKO, 724147110, jan.koutny@nature.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu