ČZU je v kvalitě vědy druhou nejlepší univerzitou v ČR

Vyšel Leidenský žebříček, který srovnává univerzity na základě publikací indexovaných v databázi Web of Science. Výsledky ukazují vědecký výkon instituce. ČZU má 8,7 % publikací v 10 % nejlepších časopisů. V ČR se umístila na 2. místě za Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.

Více v článku

Podle podílu vědeckých publikací v prvním decilu nejlepších časopisů je ČZU druhou nejlepší v ČR. Naše fakulta k tomu výrazně přispěla! V hodnoceném období 2019-2022 měla FLD 16 % publikací v prvním decilu. V loňském roce to dokonce bylo 22 %. Jsme hrdí na naše úspěchy a pokračujeme v cestě za špičkovou vědou!