Vyhlášení 21. ročníku soutěže mladých vědeckých pracovníků SAPV

V súlade so Štatútom súťaže o ceny SAPV pre mladých vedeckých pracovníkov o najlepšiu vedeckú prácu za rok 2024
vyhlasujem jej 21. ročník.

Súťaž sa vyhlasuje v dvoch kategóriách:

I. CENA SAPV PRE NAJLEPŠIE PRÁCE S VÝZNAMNÝM TEORETCKÝM PRÍNOSOM
II. CENA SAPV PRE NAJLEPŠIE PRÁCE S APLIKAČNÝM PRÍNOSOM
CENA PRÍSLUŠNÉHO ODBORU

Do súťaže sa môže prihlásiť každý mladý vedecký pracovník do veku 35 rokov z vedeckovýskumného alebo akademického pracoviska bez ohľadu na štátnu príslušnosť súťažiaceho.

Zameranie súťažnej práce musí byť z oblasti pôsobnosti Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied.

Do súťaže sa prihlasuje súťažiaci osobne s jednou alebo viacerými prácami. Práca musí byť publikovaná v roku vyhlásenia súťaže alebo v nasledujúcom roku vo vedeckom alebo odbornom časopise, pričom súťažiaci môže byť súčasťou autorského kolektívu. Minimálny podiel prihlasovateľa na autorstve súťažnej práce musí presahovať 50 %.

Prihlášku a kópie súťažných príspevkov zasielajú súťažiaci elektronicky na adresu SAPV: zuzana.holesova@nppc.sk do 31.1.2025.

Súťažné práce bude hodnotiť Komisia pre výchovu, vzdelávanie a posudzovanie vedeckej kvalifikácie SAPV na základe návrhov predsedov príslušných odborov a pri zohľadnení stanovených kritérií. Tri najlepšie vedecké práce v každej kategórii budú ocenené diplomami SAPV a finančnou odmenou. Víťaz súťažnej práce v každej kategórii dostane „Cenu SAPV v súťaži mladých vedeckých pracovníkov“. Slávnostné prevzatie ocenení sa uskutoční na jarnom zasadnutí Valného zhromaždenia SAPV v roku 2025.

Štatút súťaže je uverejnený na stránke http://sapv.sk/sk/statut.

Dr.h.c. prof. mpx. h.c., prof. Ing. Vladimír GOZORA, PhD., MBA. ,v.r.
predseda SAPV

Lužianky, 24.4.2024