Pozvánka na konferenci Etika v 21. století

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat na 3. ročník mezinárodní vědecké konference Etika ve 21. století, která se uskuteční 12. září 2024 na půdě Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Konference je organizovaná pod záštitou senátora Parlamentu České republiky MUDr. Bc. Tomáše Fialy, MBA, primátorky statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodové Parmové a děkanky Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. RNDr. Zuzany Dvořákové Líškové, Ph.D.

Témata konference:

• Etika v podnikání a společenská odpovědnost firem (CSR)
  • Environmentální etika
  • Fair Trade
  • Etika v kontextu digitalizace, AI
  • Etika ve vzdělávání
  • Současné etické výzvy

Kromě tematických sekcí konference nabídne i diskusní platformu, kde se propojí teorie s praxí při řešení etických výzev 21. století. Tato platforma má za cíl spojit akademickou sféru s podnikatelským sektorem a podpořit hlubší diskusi o aktuálních etických otázkách.

Důležité termíny:

• Termín pro registraci a zaslání abstraktů: do 30. července 2024
  • Termín pro platbu konferenčního příspěvku: do 31. srpna 2024
  • Datum konference: 12. září 2024
  • Termín pro zaslání příspěvků: do 30. září 2024

Podrobnější informace včetně registračního formuláře naleznete na webových stránkách konference.

V příloze naleznete bližší informace ke konferenci. Budeme vděční, pokud tyto informace přepošlete kolegům, kteří by mohli mít o akci zájem.

Těšíme se na Vaši účast.

Organizační výbor konference Etika v 21. století

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích / University of South Bohemia in České Budějovice

Ekonomická fakulta / Faculty of Economics