Hlavním cílem projektu je vytvořit jedinečné partnerství mezi studenty univerzity, akademickými pracovníky, veřejnými a soukromými subjekty v oblasti lovecké turistiky s využitím digitálních nástrojů. Pouze za vzájemné podpory diskuse, výuky a předávání zkušeností s využitím digitálních nástrojů lze rozvíjet loveckou turistiku v udržitelné podobě a přispět ke zmírnění dopadů klimatických změn v oblasti životního prostředí divoké zvěře ve vzájemném soužití s lidmi.
Dílčí cíle:
- Vytvoření digitálního vícejazyčného slovníku lovecké turistiky v jazycích partnerských zemí (mobilní aplikace).
- Vytvoření společného předmětu myslivecká turistika, který bude vyučován současně na všech partnerských univerzitách s využitím digitálních nástrojů
- Vytvoření webové platformy se zúčastněnými stranami (přidruženými partnery) v oblasti lovecké turistiky.
- Letní škola loveckého cestovního ruchu a exkurze obsahující akademický a praktický experimentální přístup k loveckému cestovnímu ruchu. rozvoji loveckého cestovního ruchu.
Projekt rozšíří znalosti o udržitelnosti lovecké turistiky na mezinárodní úrovni, zvýší vzájemné porozumění a spolupráci, umožní společné řešení řady problémů v oblasti lesního hospodářství a životního prostředí zvěře, posílí kritické myšlení a ochotu vést diskuse na toto téma na mezinárodní úrovni, propojí jednotlivé zainteresované strany s cílem společně hledat řešení pro udržitelný rozvoj, zvýší kompetence v oblasti využívání digitálních nástrojů.
Projekt potrvá tři roky. Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze je koordinátorem projektu. Další partneři jsou srbská Univerzita v Novém Sadu, řecká Aristotelova univerzita v Soluni a Záhřebská univerzita v Chorvatsku. Řešitelem za FLD je Ing. et Ing. Markéta Kalábová, Ph.D.